Opiskelijatoimikunta 2020

Opiskelijatoimikunnan toimikausi on kaksi vuotta, noudattaen samaa rytmiä kuin hallituksen ja hallituksen alaisten muiden toimielinten toimikaudet.

Opiskelijatoimikunta on ammattiliiton opiskelijajäsenistä koostuva asiantuntijaryhmä, se toimii opiskelijoiden äänikanavana ammattijärjestössä. Opiskelijatoimikunta valvoo jäsenten etuja koulutuspoliittisissa ja työelämäasioissa sekä edistää opiskelijoiden järjestäytymistä oman ammattiliittonsa jäseniksi.

Opiskelijatoimikunta järjestää myös tapahtumia Nuolen opiskelijajäsenille.

 

Puheenjohtaja

Rita Rantanen

rita.rantanen@nuoli.info

Olen ensimmäisen vuoden yhteisöpedagogi-opiskelija Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulusta (Mikkelin kampus). Toimin tämän kauden oppilastoimikunnan puheenjohtajana. Tärkeänä pidän itseni jatkuvaa kehittämistä, koska ihmismieli on voimakkain työkalumme. Luonto ja eläimet näyttäytyvät isossa roolissa arkeani.

Varapuheenjohtaja

Ville-Mikko Kinnunen

ville-mikko.kinnunen@nuoli.info

Toisen vuoden liikunnanohjaajaopiskelija Kajaanin ammattikorkeakoulussa, jossa olen myös ainejärjestöni hallituksessa Nuoli-vastaavana. Toimenkuvani tällä kaudella on OTK:n varapuheenjohtaja. Tärkeitä arvoja minulle ovat luonto, ennakkoluulottomuus ja rohkeus olla oma itsensä.

Jemina Liukkonen

Jäsen

Maria Ikola

maria.ikola@nuoli.info

Olen Humanistisen ammattikorkeakoulun yhteisöpedagogiopiskelija Turun kampukselta. Toimin Typossa Nuoli-vastaavana.

Jäsen

Santtu Isoniemi

santtu.isoniemi@nuoli.info

Olen Kajaanin ammattikorkeakoulun liikunnanohjaajaopiskelija. Toimin Loikka ry:n kampusvastaavana.

Jäsen

Kalle Kvick

kalle.kvick@nuoli.info

Opiskelen Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulussa yhteisöpedagogiksi. Toimin Nuoli-vastaavana.

Jäsen

Teemu Saarinen

teemu.saarinen@nuoli.info

Olen liikunnanohjaajaopiskelija Haaga-Heliasta Vierumäen kampukselta. Toimin Vierumäen opiskelijayhdistyksessä Tahkon Tallissa Nuolen kampusvastaavana.

Tommi Pitkänen

Jäsen

Tommi Pitkänen

tommi.pitkanen@nuoli.info

Olen toisen vuoden yhteisöpedagogiopiskelija Humanistisen ammattikorkeakoulun Kuopion kampukselta. Toimin Kuopion yhteisöpedagogiopiskelijat Koppi ry:n Nuoli-vastaavana.

Jäsen

Henrik Kärkkäinen

henrik.karkkainen@nuoli.info

Opiskelen liikunnanohjaajaksi Lapin ammattikorkeakoulussa. Toimin opiskelijajärjestömme Liika ry:n, eli Liikunnan ja vapaa-ajan koulutusalajärjestön, hallituksessa Nuoli-vastaavana.

Jäsen

Sanni Kurvinen

sanni.kurvinen@nuoli.info

Olen 1. vuoden yhteisöpedagogiopiskelija Humanistisen ammattikorkeakoulun Jyväskylän kampukselta. Toimin Jyväskylän yhteisöpedagogiopiskelijat Jypo ry:n Nuoli-vastaavana.

Juliaana Joutsenvuori

Jäsen

Juliaana Joutsenvuori

juliaana.joutsenvuori@nuoli.info

Opiskelen liikunnanohjaajaksi Lapin ammattikorkeakoulussa. Toimin opiskelijajärjestömme Liika ry:n, eli Liikunnan ja vapaa-ajan koulutusalajärjestön, hallituksessa Kampus-vastaavana.

Jäsen

Sara Luukkonen

sara.luukkonen@nuoli.info

Ensimmäisen vuoden yhteisöpedagogiopiskelija Humakissa. Helsingin seudun yhteisöpedagogiopiskelijat ry:n puheenjohtaja. Luonto, solidaarisuus ja tanssi lähellä sydäntä. Halu vaikuttaa hyvinvointiin yhteiskunnassa toimii polttoaineenani.

Ilhan Salad

Jäsen

Ilhan Salad

ilhan.salad@nuoli.info

Olen yhteisöpedagogi-opiskelija Humanistisen ammattikorkeakoulun Turun kampukselta. Toimin Typossa kampus-vastaavana.