Opiskelijatoimikunta 2018–2019

Opiskelijatoimikunnan toimikausi on kaksi vuotta, noudattaen samaa rytmiä kuin hallituksen ja hallituksen alaisten muiden toimielinten toimikaudet.

Opiskelijatoimikunta on ammattiliiton opiskelijajäsenistä koostuva asiantuntijaryhmä, se toimii opiskelijoiden äänikanavana ammattijärjestössä. Opiskelijatoimikunta valvoo jäsenten etuja koulutuspoliittisissa ja työelämäasioissa sekä edistää opiskelijoiden järjestäytymistä oman ammattiliittonsa jäseniksi.

Opiskelijatoimikunta järjestää myös tapahtumia Nuolen opiskelijajäsenille.

 

Puheenjohtaja

Neea Kähkönen

neea.kahkonen@nuoli.info

Olen viimeisen vuoden yhteisöpedagogiopiskelija Humakista Turun kampukselta. Toimin myös Turun yhteisöpedagogiopiskelijat ry:n puheenjohtajana.

Varapuheenjohtaja

Antti Aalto

antti.aalto@nuoli.info

Opiskelen liikuntabiologiaa Jyväskylän yliopistossa. Toimin myös Liikunta- ja terveystieteiden ainejärjestö Sporticusin hallituksessa.
Jemina Liukkonen

Jäsen

Jemina Liukkonen

jemina.liukkonen@nuoli.info

Olen XAMK - Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulun yhteisöpedagogiopiskelija. Toimin Sokka ry:n kampusvastaava.

Jäsen

Elina Ylönen

elina.ylonen@nuoli.info

Olen XAMK - Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulun yhteisöpedagogiopiskelija. Toimin Sokka ry:n nuolivastaavana.

Jäsen

Leena Hietanen

leena.hietanen@nuoli.info

Opiskelen Kajaanin ammattikorkeakoulussa Sports and Leisure Management -koulutusohjelmassa liikunnanohjaajaksi. Toimin hallituksen sihteerinä Kajaanin liikunnanohjaajaopiskelijat ry:ssä eli Loikassa.

Jäsen

Tiia Toikkanen

tiia.toikkanen@nuoli.info

Olen toisen vuoden yhteisöpedagogiopiskelija Humakista. Toimin tällä hetkellä puheenjohtajana Jyväskylän yhteisöpedagogiopiskelijat ry:ssä.

Jäsen

Anna-Katariina Kinnunen

anna-katariina.kinnunen@nuoli.info

Olen Humakin yhteisöpedagogiopiskelija. Toimin JYPO ry:n sihteerinä.

Jäsen

Anna-Kaisa Anttila

anna-kaisa.anttila@nuoli.info

Olen toisen vuoden liikunnanohjaajaopiskelija Lapin ammattikorkeakoulusta, Rovaniemen kampukselta. Ainejärjestömme hallituksessa Liika ry:ssä roolini on nuolivastaava.

 

Jäsen

Omy Sey

omu.sey@nuoli.info

Opiskelen liikunnanohjaajaksi Kajaanin ammattikorkeakoulussa. Toimin ainejärjestömme hallituksessa Loikka - Kajaanin liikunnanohjaajaopiskelijat ry:ssä nuolivastaavana.

Jäsen

Henri Rinta-Koivula

henri.rinta-koivula@nuoli.info

Opiskelen yhteisöpedagogi (AMK) -tutkintoon toista vuotta Humanistisessa ammattikorkeakoulussa pääkaupunkiseudulla, työyhteisön kehittäjä painotuksella. Toimin myös Helsingin seudun yhteisöpedagogiopiskelijat ry:n hallituksen puheenjohtajana.

 

Jäsen

Nea Vallin

nea.vallin@nuoli.info

Opiskelen Haaga-Heliassa Vierumäen kampuksella liikunnanohjaajaksi. Toimin Tahkon Talli ry:ssä Nuolen kampusvastaavana.

 

 

Jäsen

Laura Hongisto

laura.hongisto@nuoli.info

Olen liikunnanohjaajaopiskelija Haaga-Heliasta Vierumäen kampukselta. Toimin Vierumäen opiskelijahallituksessa Tahkon Tallissa sihteerinä ja rahastonhoitajana.

Jäsen

Jannaliina Jussinniemi

jannaliina.jussinniemi@nuoli.info

Opiskelen liikunnanohjaajaksi Lapin ammattikorkeakoulussa Rovaniemen kampuksella. Ainejärjestömme hallituksessa Liika ry:ssä toimin nuolen kampusvastaavana.

 

 

 

Jäsen

Maiju Salminen

maiju.salminen@nuoli.info

Olen toisen vuoden yhteisöpedagogiopiskelija Humanistisessa ammattikorkeakoulussa. Toimin Helsingin seudun yhteisöpedagogiopiskelijat ry:n hallituksessa rahastonhoitajana, ja Nuolen kampusvastaavana.

Jäsen

Julia Laine

julia.laine@nuoli.info

Olen ensimmäisen vuoden yhteisöpedagogiopiskelija Humanistisessa ammattikorkeakoulussa Turun kampuksella. Toimin myös Turun yhteisöpedagogiopiskelijat ry:ssä rahastonhoitajana ja sihteerinä.

 

Jäsen

Samuli Hentunen

samuli.hentunen@nuoli.info

Olen ensimmäisen vuoden yhteisöpedagogiopiskelija Kuopion Humanistisessa ammattikorkeakoulussa. Toimin Koppi ry:n Nuoli-vastaavana.

 

 

Jäsen

Iina Häkkinen

iina.hakkinen@nuoli.info

Olen ensimmäisen vuoden yhteisöpedagogiopiskelija Kuopion humanistisessa ammattikorkeakoulussa. Toimin Koppi ry:n kampusvastaavana.